SDE++ najaar 2020: € 4,6 miljard SDE++ toegekend aan 3.500 duurzame projecten

In het najaar van 2020 vond de eerste openstellingsronde plaats van de Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++). De cijfers wijzen op een succesvolle eerste openstelling: een groot aantal projecten is positief beschikt en er wordt geïnvesteerd in een grote variatie aan technieken. We zetten de belangrijkste resultaten voor u op een rijtje.

Aanvullend nieuws: de SDE++ openstelling van 2021 is met twee weken verplaatst naar 5 oktober tot en met 11 november 2021.

Resultaat eerste ronde: 3,32 megaton CO2-reductie

In totaal zijn er 4.112 subsidieaanvragen ingediend die ruim € 6,4 miljard waard zijn. Van dit totaal zijn er nu 3.486 positief beschikt, daarmee wordt bijna € 4,7 miljard van het budget verbruikt. Er wordt in dit geval uitgegaan van de maximale subsidie die aan alle projecten gezamenlijk over hun gehele looptijd kan worden uitgekeerd. De werkelijke kasuitgaven aan de SDE++ voor de komende jaren die voortvloeien uit deze beschikkingen zullen waarschijnlijk lager zijn.

Worden al deze projecten volledig gerealiseerd? Dan zullen zij gezamenlijk ruim 3,32 megaton (Mton) CO2-reductie per jaar opleveren!

Een overzicht van alle resultaten

In onderstaand tabel vindt u een overzicht van de positief beschikte projecten. Het merendeel van het budget wordt toebedeeld aan CO2-afvang en -opslag (CCS) projecten, hiermee zou 2,34 CO2-reductie per jaar gerealiseerd moeten worden. De meeste projecten daarentegen zijn zon-PV installaties: 3.317 projecten voor zon-PV op dak en 109 projecten voor zon-PV op veld of water.

De resterende projecten richten zich voornamelijk op technieken die een bijdrage leveren aan de warmtetransitie, waaronder elektrische boilers, warmtepompen en biomassa. Naar verwachting zal het nog niet beschikte budget ook naar deze technieken gaan.

CategorieAantal beschikte projectenTotaal beschikt budget (mln)Totaal beschikt vermogen (MW)Beschikte CO2-reductie per jaar (Mton CO2/jr)
CO2-afvang en -opslag62.1233252,34
Zon-PV op dak3.3171.1201.8030,32
Zon-PV op veld of water1098531.7320,31
Elektrische boiler92493100,13
Warmtepomp25124750,08
Windenergie13991070,06
Biomassa warmte en WKK264330,05
Restwarmte220150,02
Biomassa gas11660,01
Zonthermie2000,00
Totaal3.4864.6693,31

SDE++ openstelling van 2021 verplaatst met twee weken

De openstelling voor de tweede ronde was gepland van 21 september tot en met 14 oktober 2021. Deze is nu verplaatst naar 5 oktober tot en met 11 november 2021. Met de oude openstelling in september zou de zienswijsperiode in de zomerperiode vallen. In het kader van procesparticipatie is dit onwenselijk en zou er volgens gemeenten en provincies te veel druk komen te staan op de vergunningverlening van veel wind- en zonprojecten.

Spar met een specialist over SDE++ mogelijkheden

Benieuwd hoe SDE++ uw duurzaamheidsambities kan realiseren? Onze specialisten staan u graag te woord. Met het verplaatsen van de openstelling heeft u nu extra tijd om een kwalitatieve aanvraag op te stellen met maximaal rendement. Onze duurzaamheidsspecialisten ondersteunen u hier graag bij. Neem contact op voor vrijblijvend SDE++ advies!

Vrijblijvend SDE++ advies
Of bel direct naar: 088 495 20 00

Stimulering duurzame energieproductie en klimaattransitie (SDE++)
Gerelateerde subsidie Stimulering duurzame energieproductie en klimaattransitie (SDE++)
Gaat u hernieuwbare energie produceren of CO2-reducerende technieken toepassen? Maak dan slim gebrui...Lees verder

contact

Heeft u vragen naar aanleiding van dit artikel? Of heeft u ondersteuning nodig bij uw SDE++ aanvraag? neem contact op!

Spar met een specialist!

& ontdek de mogelijkheden

?

Laat uw gegevens achter

of bel direct naar: 088 495 20 00