Duvel – Brouwerij ‘t IJ
Velen zullen de naam Duvel wel kennen: een bierbrouwerij die sinds 1871 als Belgisch familiebedrijf verschillende bieren met zorg en toewijding brouwt. Deze formule blijkt succesvol, want inmiddels zijn de bieren al in meer dan 60 landen verkrijgbaar. Duvel Moortgat is echter meer dan alleen Duvel. Het bedrijf heeft door de jaren heen meerdere brouwerijen en merken overgenomen en toegevoegd aan zijn portfolio, waaronder ook Brouwerij ’t IJ uit Amsterdam Oost. Brouwerij ’t IJ is gestart met de volledige verbouwing van de huidige brouwerij, waarbij het voor hen vanzelfsprekend was om duurzaamheid centraal te stellen.
Duurzame ambitie van Duvel en Brouwerij ’t IJ
Binnen Brouwerij ’t IJ wordt er verder gekeken dan enkel een duurzaam gebouw. Om het gehele productieproces duurzamer in te steken, starten ze met het vrijwel geheel afbreken van de brouwerij, om deze vervolgens weer opnieuw en duurzamer op te bouwen. Hierbij wordt gebruikgemaakt van duurzame elementen en technieken zoals warmtepompen, e-boilers, buffervaten en meer. Ze zien het als hun eigen verantwoordelijkheid om CO₂-uitstoot te verminderen en zo te investeren in een duurzame toekomst. Hierdoor is het bier van Brouwerij ’t IJ straks niet alleen lekker, maar kunnen consumenten dit ook nog eens maatschappelijk verantwoord drinken!
Naast de brouwerij zelf zijn er ook verschillende kantoorpanden in de omgeving. Deze worden met de renovatie geïntegreerd in de brouwerij om één geheel te vormen op dezelfde locatie als waar het allemaal begonnen is, want ’t IJ hoort bij Amsterdam Oost.
Passend subsidieadvies leidt tot een succesvol project
De specialisten van Hezelburcht hebben Duvel ondersteund bij het vinden en aanvragen van de juiste subsidieregeling voor het verduurzamingsproject van Brouwerij ‘t IJ. In eerste instantie werd door Duvel zelf VEKI subsidie aangevraagd om CO₂ te besparen in de industrie. Nadat deze regeling niet genoeg bleek aan te sluiten op het project, stelde ons team DEI+ subsidie voor. Deze regeling focust specifiek op bedrijven die willen verduurzamen en bleek de juiste keuze! Het resultaat: een mooi samenwerkingsproject dat bijdraagt aan een duurzame industrie, lokale productie stimuleert en zorgt voor een nog lekkerder biertje op de vrijdagmiddag!