Nieuwe MSCA oproepen in 2025 voor ontwikkeling van onderzoekers
Sinds 8 mei 2025 is een nieuwe oproep geopend van subsidieregeling MSCA Postdoctoral Fellowship. Individuele ervaren onderzoekers kunnen hiermee hun eigen vaardigheden verder ontwikkelen en versterken door onderzoek te bevorderen. Voor de oproep is een budget van ruim € 400 miljoen beschikbaar gesteld. Tot en met 10 september 2025 is het mogelijk om aanvragen in te dienen.
Wie kan MSCA Postdoctoral Fellowship aanvragen?
Individuele onderzoekers die een PhD hebben afgerond kunnen in aanmerking komen voor MSCA Postdoctoral Fellowship subsidie. Hierbij geldt dat ze niet meer dan 8 jaar onderzoekservaring mogen hebben. Ervaring wat is opgedaan in derde landen telt niet mee.
Welke projecten komen hiervoor in aanmerking?
De huidige oproep is beschikbaar voor beide wetenschappelijke gebieden:
- European Postdoctoral Fellowships: hiervoor komen onderzoekers van elke nationaliteit in aanmerking, om gepersonaliseerde projecten binnen de EU of Horizon Europe geassocieerde landen uit te voeren voor maximaal 24 maanden.
- Global Postdoctoral Fellowships: hiervoor komen staatsburgers of langdurige bewoners van de EU of Horizon Europe geassocieerde landen in aanmerking die willen werken met organisaties in derde landen, om vervolgens 12 maanden terug te keren naar Europa.
Vanuit het MSCA Postdoctoral Fellowship programma worden onderzoekers aangemoedigd om ervaring op te doen buiten de academische wereld. Om deze reden wordt de mogelijkheid gegeven aan het eind van de fellowship zes maanden extra aan te vragen om stage te kunnen lopen bij een niet-academische organisatie binnen Europa.
MSCA Doctoral Networks voor ontwikkeling in wetenschappelijke vaardigheden
Naast MSCA Postdoctoral Fellowship subsidie zijn er ook andere subsidiemogelijkheden. Zo is het vanaf 28 mei 2025 ook mogelijk om aanvragen in te dienen voor MSCA Doctoral Networks. Hierbij kunnen consortia van verschillende universiteiten, onderzoeksinstituten, bedrijven en andere niet-academische organisaties binnen Europa, samenwerken aan het stimuleren van onderzoekstalent en carrièremogelijkheden. Er zijn drie mogelijkheden:
Doctoral Networks
- Doctoral Networks (DN)
- Doctoral Networks – Industrial Doctorates (DN-ID)
- Doctoral Networks – Joint Doctorates (DN-JD)
Tot en met 25 november 2025 is het mogelijk om uw aanvraag voor MSCA Doctoral Networks in te dienen. Wanneer dit wordt toegekend ontvangt u als consortium een budget voor 3-jarige PhD-projecten en voor het projectmanagement hiervan.
Uw subsidiemogelijkheden in kaart brengen?
Bent u benieuwd of u individueel of in samenwerking met andere partijen in aanmerking komt voor MSCA subsidie? Of bent u benieuwd welke andere subsidiemogelijkheden er zijn voor uw project? Onze specialisten kijken graag met u mee om uw kansen in kaart te brengen. Neem contact op via info@hezelburcht.com of bel naar 088 495 20 00 om een vrijblijvend adviesgesprek in te plannen. U kunt ook het onderstaande contactformulier invullen!