Kabinet wil EIA, MIA en Vamil samenvoegen tot één robuuste investeringsregeling
In het onlangs gepresenteerde coalitieakkoord heeft het kabinet aangekondigd dat diverse bestaande investeringsregelingen waar mogelijk worden samengevoegd tot één robuuste investeringsregeling. Het gaat om de Energie Investeringsaftrek (EIA), de Milieu-Investeringsaftrek (MIA) en de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen (Vamil). Dit moet het investeringsstelsel eenvoudiger, toegankelijker en effectiever maken.
Fiscaal voordeel voor duurzame investeringen
De Energie-investeringsaftrek (EIA), de Milieu-investeringsaftrek (MIA) en de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen (Vamil) zijn fiscale regelingen waarmee de overheid duurzame investeringen door ondernemers stimuleert. De EIA is bedoeld om bedrijven aan te moedigen te investeren in energiezuinige technieken en duurzame energie, door een extra aftrek op de fiscale winst toe te staan. De MIA richt zich op investeringen die aantoonbaar beter zijn voor het milieu en biedt een aanvullende aftrek voor milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen. De Vamil vult dit aan door ondernemers toe te staan deze milieuvriendelijke investeringen versneld af te schrijven, wat een liquiditeitsvoordeel oplevert. Samen vormen deze regelingen belangrijke instrumenten om verduurzaming en innovatie in het bedrijfsleven te versnellen.
Vereenvoudiging van het fiscale financieringslandschap
Met het samenvoegen van deze regelingen wil de regering een einde maken aan de huidige versnippering van fiscale stimulansen. Het fiscale financieringslandschap wordt hierdoor vereenvoudigd en sluit hiermee beter aan op toekomstgerichte investeringen. De plannen maken deel uit van een breder pakket fiscale maatregelen in het coalitieakkoord, dat gericht is op het versterken van het vestigingsklimaat voor bedrijven zonder verhoging van de vennootschapsbelasting. Zo is het kabinet bijvoorbeeld ook voornemens om de Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) Â verder uit te breiden en de Innovatiebox te behouden.
Blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rondom deze robuuste investeringsregeling
Het kabinet zal deze plannen in de loop van de kabinetsperiode verder gaan uitwerken. Hoe deze nieuwe regeling er precies uit gaat zien en wanneer deze in werking treedt is nog niet bekend. Wij houden deze ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en blijven ondernemers ondersteunen bij het aanvragen van deze fiscale instrumenten. Benieuwd wat we voor u kunnen betekenen? Neem dan contact met ons op via info@hezelburcht.com, bel naar 088 495 20 00 of vul het contactformulier in: